Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pozbyć się białego nalotu na języku?

Mam dziwnie biały język nalot i jest jego mnóstwo byłem u 6 lekarzy i nic brałem nystan i sporanox zapach jest okropny niewiem co mam robić proszę o pomoc piotr.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Trądzik - podstawowe informacje

Witam serdecznie. Terapia niepowikłanej kandydozy( grzybicy) polega na stosowaniu płynów do płukania jamy ustnej zawierających chlorheksydynę. Do odkażania skóry i błon śluzowych jamy ustnej można zastosować również kwas borny, jodynę, gencjanę, roztwór nadmanganian potasu lub wodę utlenioną (w odpowiednich stężeniach). Pomocne są również żele stomatologiczne i pasty zawierające m.in. dializat z krwi cieląt, który posiada silne właściwości regenerujące uszkodzonych komórek błony śluzowej. Substancje przeciwgrzybicze należy aplikować na zmienioną grzybiczo błonę śluzową jamy ustnej po każdym posiłku.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, opis sugeruje kandydozę. Należy wykonać badania popłuczyn z ust w kier. grzybów i przyjąć odpowiednie leki doustne... proszę wykluczyć z diety słodycze. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy