Jak pozbyć się blizn po ospie wietrznej?

Witam. 5 lat temu dostałem ospy. Miałem wiele pęcherzyków wypełnionych wodą na twarzy, na całym ciele. W nocy pękło mi kilka tych pęcherzyków na twarzy i zostały takie wgłębienia. Chcę żeby znikły te wgłębienia. Proszę o pomoc w tej sprawie :)
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Każdy problem leczenia blizn wymaga indywidualnego podejścia. Ważna jest ich barwa, wielkość, głębokość ubytków a także ilość. Powinien pan wybrać się do specjalisty dermatologa, który po obejrzeniu zmian będzie mógł zaproponować odpowiednio dobrany rodzaj leczenia. Może być to leczenie laserowe, dermabrazja mechaniczna lub leczenie chirurgiczne. Na mniejsze zmiany może wystarczyć smarowanie maścią. Należy się liczyć z tym, że zabiegi medycyny estetycznej nie należą do tanich.