Jak pozbyć się braku orgazmu?

Witam mam poważny problem a mianowicie, jestem osobą homoseksualną ale także bardzo z tym szczęśliwą, nie wiem gdzie się poradzić gdyż na to niestety każdy reaguje inaczej aczkolwiek zaufam iż może mi pomożecie. Mam partnerkę od 5 lat, na początku miałam orgazm, niestety szybko zanikł, moją partnerkę niestety zaczęło to już frustrować, mnie także. Wszystko co robi sprawia mi przyjemność niestety nigdy nie mogę tego zakończyć w postaci orgazmu, próbowałyśmy różnych sposobów, takie jak nauka ciała itd, niestety nie zbyt to pomaga. Radą dla mnie poznanie własnego ciała także nie jest problem a może właśnie jest gdyż gdy sama sprawiam sobie przyjemność orgazm mam, natomiast gdy robi to partnerka nie. Dowiedziałam się także że jestem chora na niedoczynność tarczycy, swojego ciała także nie lubię, mimo że moja partnerka nigdy nie powiedziała mi nic przykrego. Zaczynam się bać że jest coś ze mną nie tak, boję się bo to robi się coraz większy problem w naszym życiu seksualnym, błagam pomóżcie mi bo jestem strasznie szczęśliwa w tym związku i nie wiem co się dzieje.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Bardzo koncentruje się Pani na odczuwaniu orgazmu w trakcie seksu z partnerką i traktuje go Pani jako gwarancję satysfakcji uzyskanej z pieszczot partnerki. Sama doznaje Pani orgazmu bez problemu. Oznacza to, że problem nie jest natury somatycznej, tylko psychicznej. Pisze Pani również o nieakceptacji swojego ciała.

Są to bardzo istotne czynniki, które mogą prowadzić do trudności w odczuwaniu orgazmu. Orgazm powstaje w psychice, dlatego tak ważne jest dobre samopoczucie, głęboka relacja z partnerką, akceptacja siebie oraz skupienie się na czerpaniu przyjemności. Nadmierne skupienie się tylko na orgazmie może powodować efekt odwrotny do oczekiwanego.

W trakcie seksu proszę skupiać się przede wszystkim na doznaniach. Oczekiwanie orgazmu prowadzi do frustracji i dekoncentracji, co w efekcie zmniejsza podniecenie. Może Pani z tym problemem zgłosić się do seksuologa lub psychologa. Praca nad tym problemem ze specjalistą może pozwolić wyeliminować trudności i poprawić jakość życia seksualnego.

Pozdrawiam