Jak pozbyć się brązowych plam różnej wielkości pokrywających całe ciało?

Witam i proszę o pomoc.Wszystko zaczęło się od plam na dłoniach, które wystąpiły po silnym nasłonecznieniu gdy pracowałam przez 5 tygodni w polu na zbiorach. Miałam wówczas ok 30 lat. Pani dermatolog oświadczyła, iż są to plamy starcze i muszę je zaakceptować. Dziś mam 45 lat i jestem w szoku! Brązowe nieregularne różnej wielkości plamy pokryły praktycznie całe moje ciało, a najwięcej na łydkach i dłoniach, najmniej na twarzy i dekolcie. Mam wrażenie, że z dnia na dzień jest ich coraz więcej. Przy dotyku wyczuwam niewielkie zgrubienie. Nadmieniam, iż bardzo rzadko korzystam z kąpieli słonecznych, a w solarium przez całe swoje życie byłam może 5 razy po 10 minut. Na nogach pojawiły się też białe plamki nieco mniejsze od brązowych.Bardzo często choruję na ropne zapalenie migdałów, a z tym niestety związane jest zażywanie antybiotyków. Może to też ma wpływ na to co dzieje się z moją skórą? Całe życie mam też problem z nadmiernym owłosieniem na twarzy, nogach, dłoniach i jakby tego było mało mam również tak zwaną kurzą klatkę. Jak widać nie należę do osób urodziwych, ale nie robię z tego dramatu, jednak największą moją zmorą okazały się plamy, które wręcz szpecą to, co już i tak nie jest piękne. Od około roku odczuwam też bóle w stawach, jednak wyniki nie wykazały zmian reumatoidalnych. Wspomnę jeszcze, że od około 8 lat zażywam tabletki antykoncepcyjne. Proszę o diagnozę, poradę, za co z góry już dziękuję :)

Witam serdecznie!

Bardzo mi przykro, ale bez obejrzenia zmian skórnych nie jestem w stanie określić ich etiologii.
Brunatne plamy mogą być objawem wielu chorób, nie tylko dermatologicznych. Często zapominamy, że zmiany skórne są pierwszym objawem chorób układowych.

Na podstawie Pani opisu, licznych dolegliwości skłaniałabym się do takiego rozpoznania. Bóle stawów, zmęczenie, ciemne plamy na obwodzie są częstymi objawami sarkoidozy. Z tego też względu zachęcałabym do wizyty u lekarza rodzinnego, który będzie miał możliwość zebrania z Panią szczegółowego wywiadu i wykonania niezbędnych badań.

Oczywiście, podana przeze mnie wstępna diagnoza postawiona jest jedynie na podstawie kilku zdań. Nie wykluczam, że plamy mają podłoże alergiczne czy infekcyjne.
Opisywane zmiany skórne mogą być także działaniem niepożądanym tabletek antykoncepcyjnych. Jest to jednak o tyle mało prawdopodobne, że tabletki zaczęła Pani stosować na wiele lat od wystąpienia pierwszych kłopotów ze skórą.

Pozdrawiam