Jak pozbyć się brzuszka i oponek? Jaką dietę wybrać?

Jestem 16-latką, moja waga to 57 kilo, a wzrost około 155 cm. Uprawiam sport co najmniej 10 godzin tygodniowo, są to ćwiczenia sprawnościowe, akrobatyka, gimnastyka artystyczna, itp. Niestety przez ostatnie kilka miesięcy zauważyłam dziwną zmianę w moim ciele, około pół roku temu moja waga wynosiła 50 kilo, wyglądałam świetnie. Przez pół roku przytyłam 7 kilo, możliwe, że to był przyrost tkanki mięśniowej, ale martwi mnie to, że nie mogę pozbyć się wzdętego brzucha, nieraz próbowałam dietę cud, które niestety po dwóch dniach kończyły się. Chciałabym dowiedzieć się, jak ćwiczyć i co, aby móc zrzucić tłuszczyk z brzucha i ud. Niedawno przeglądałam się w lustrze, dostrzegłam takie jakby wcięcia na moich udach, co to mogło być? Słyszałam o terminie „cellulit”, czy to może być to? Przed wyjściem do szkoły często, ale nie zawsze zjadam śniadanie, w szkole jem precle i właściwie zazwyczaj to jest mój obiad, precel albo drożdżówka, rzadko coś ciepłego, ponieważ, gdy wracam do domu, nie mam czasu ugotować sobie niczego. Przed treningami zjadam jakąś kanapkę, a potem gdy wracam, ok. 20.00 jem kolację. Chciałabym się dowiedzieć, co jeść i kiedy, jak i co ćwiczyć, żeby bez drastycznych diet zrzucić te niepotrzebne kilogramy:)
KOBIETA ponad rok temu

Witam,
te wcięcia to zapewne rozstępy, które pojawiają się wbrew temu co mówią, nie przez nadmierne tycie, ale przez zmiany hormonalne towarzyszące dojrzewaniu oraz gromadzeniu się tkanki tłuszczowej.
Jeśli chodzi o Twoją masę ciała, trudno jest dokładnie stwierdzić, czy masz nadwagę, ponieważ jesteś aktywna fizycznie. W tym momencie najlepiej udać się do dietetyka, który za pomocą pomiaru BIA (bioimpedancji) sprawdzi jaki jest % Twojej tkanki tłuszczowej.
Mimo to Twój codzienny jadłospis zawiera wiele błędów, które powinnaś wyeliminować, np. nie jesz śniadania, które powinno być najważniejszym posiłkiem dnia, nie jesz II śniadania, posiłki są nieurozmaicone i ubogie w składniki odżywcze prócz cukru prostego, który nie jest korzystny w nadmiernych ilościach. Dodatkowo nie stosuj żadnych restrykcyjnych diet odchudzających, które mogą Ci tylko zaszkodzić.
Zanim wybierzesz się do dietetyka możesz sama sprawdzić jak zdrowo się odżywiać http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka
Pozdrawiam