Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 9 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pozbyć się cellulitu i rozstępów?

Mam 16 lat i to chyba za wcześnie, żebym już miała cellulit i rozstępy, do końca tego nie rozróżniam, ale wiem, że mam. Jak się ich pozbyć?

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa
66 poziom zaufania

Celullit mogą mieć szczupłe i młode dziewczęta. Nie należy się tym bardzo przejmować. W jego zwalczaniu pomogą ćwiczenia - na uda i pośladki. Przykładowe - usiądź na podłodze, z nogami wyprostowanymi przed siebie i nie garbiąc się, spróbuj przemieszczać się do przodu (do końca sali) i z powrotem. Dodatkowo można stosować kremy i balsamy na partie ciała, gdzie pojawiła się pomarańczowa skórka.

Ponadto dieta bogata w przeciwutleniacze pomaga pozbyć się celullitu. Polecam przeczytanie artykułów http://portal.abczdrowie.pl/dieta-wspomagajaca-walke-z-cellulitem http://portal.abczdrowie.pl/cellulit-czego-nie-jesc http://portal.abczdrowie.pl/jakie-jedzenie-powoduje-cellulit http://portal.abczdrowie.pl/jak-pozbyc-sie-cellulitu-za-pomoca-diety . Dieta ta nie różni się bardzo od zdrowego trybu żywienia, polecanego wszystkim osobom.

Pozdrawiam

Dietetyk w poradni dietetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy