Jak pozbyć się chorobliwej zazdrości i nie stracić partnera?

witam. i prosze o pomoc. jestem chorobliwie zazdrosna . ja k sie tego pozbyc?jak z tym walczyc? doprowadzilam mojego partnera do rozpaczy depresji i prawie zawalu serca moimi oskarzeniami ,agresja, kontrola. co robic? kocham go , nie chce go stracic.

witam,
Zazdrość jest normalnym uczuciem towarzyszącym zakochanym. Jeśli jednak przybiera ona rozmiary, które niepokoją, kiedy przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu i powoduje, że przestajemy się cieszyć związkiem i wciąż się boimy należy coś zmienić.
Pytanie właściwe to "dlaczego jestem zazdrosna?" " czy partner kocha mnie dostatecznie?" czy sprawia, że czuję się kochana i najważniejsza dla niego?" " co powoduje tę zazdrość?"

myślę, że warto poszukać pomocy u specjalisty i z doświadczenia wiem, ze jest to trudność do pokonania
powodzenia
pozdrawiam
Krystyna zelek

Witam,
jeżeli Pani partner nie daje powodów do zazdrości, pierwszym krokiem może być uznanie, że problem leży po Pani stronie. Pomocna w tym będzie odpowiedź na pytanie o wcześniejsze Pani związki- czy zazdrość pojawiła się dopiero przy obecnym partnerze, czy też doświadczała jej Pani już wcześniej. Pomocne może być też przyjrzenie się, co myśli Pani o sobie samej, czy uważa się Pani za wartościową osobę i czego tak naprawdę obawia się Pani kontrolując partnera.
Dobrym narzędziem służącym przyglądaniu się sobie na różnych poziomach, szukaniu możliwości zmiany postaw/ zachowań jest psychoterapia. Zachęcam do rozważenia tej właśnie drogi.
Pozdrawiam
Justyna Owczarek- Skoneczna

Pani sytuacja i stan psychiczny wymaga dogłębnej analizy. Stan tak silnych emocji związanych z zazdrością często bywa przejawem głębszych zaburzeń psychicznych. Przepraszam, ale drogą internetową wiele nie pomogę. Zalecam konsultację psychologiczną.