Jak pozbyć się choroby lokomocyjnej?

Witam. Mam problem z chorobą lokomocyjną dodam ze pracuję w szwajcarii i jak przychodzi mi jechać busem Polska - Szwajcaria to jest mordęga. Po przejechaniu nawet 5km po szwajcarii jako pasażer czuję niekonfortowo. Jak się tego pozbyć ?

Dobry wieczór,

Najlepszym rozwiązaniem dla Pana będzie przyjmowanie przed podróżą leków, które niwelują objawy choroby lokomocyjnej. Najbardziej popularny to dimenhydrynat, czyli Aviomarin. Lek nalezy przyjąć profilaktycznie około 1 h przed podróżą. Jeśłi nie akceptuje Pan leków, to powinien Pan starać się siadać przodem do kierunku jazdy, w miejscu gdzie najmniej kołysze (nie na kole!) W czasie podróży nie powinien Pan patrzeć długo w jedną stronę i na poruszające się za oknem obiekty. Czytanie podczas jazdy nie jest wskazane (chyba, że weźmie Pan wczesniej Aviomarin). Lepiej zająć się rozmową lub np. słuchaniem spokojnej muzyki.
Przed wyjazdem nie wolno się przejadać, ale też nie powinno się wyruszać w podróż z pustym żołądkiem.Waro spożyć lekki posiłek na godzinę przed wyjazdem. Nie wolno pić za dużo, zwłaszcza napojów słodkich i gazowanych. Przed długą podróżą powinien Pan unikać soli - zwiększa ona ilość płynu w kanalikach błędnika i nasila dolegliwości.Gdy wystąpią dolegliwości, połóż chłodne okłady na czoło oraz kark.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz