Jak pozbyć się czerwono-granatowych, swędzących krost na udach?

Mam je od niedawna. Gdy zaczęły się pojawiać bardzo swędziały przy drapaniu, napuchły powstały małe guzki. Nie dosyć że swędziały to zmieniły kolor na czerwono-modrakowy. Niektóre zanikały to pozostała szpecąca ciemna blizna. Pojawiły się na udach, najpierw na zewnętrznej stronie ud, a potem na wewnętrznej. Do lekarza dopiero idę. Co mam zrobić? Pomóżcie.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane zmiany mogą sugerować infekcję bakteryjną skóry.
Aby ustalić dokładne rozpoznanie konieczne jest przeprowadzenie badania dermatologicznego oraz ewentualnych badań dodatkowych np posiewu bakteriologicznego. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl