Jak pozbyć się dużego biustu i za dużego brzucha?

Dzień dobry :) Jestem 17-latką, która waży 60 kg przy wzroście 157 cm. Moj problem polega na tym, że mam dość spory biust oraz wystający brzuch. Zaczęłam pić zieloną oraz czerwoną herbatę po posiłkach, ale nie wiem, czy to wystarczy? Nie lubię uprawiać sportu typu bieganie (niedawno miałam skręconą kostkę), natomiast jest pora wakacyjna, więc rower to mój kompan :) Jak mogę pozbyć się zbędnych kilogramów i dużego biustu? Proszę odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 24,3 i odpowiada wartości powyżej 90 centyla, co oznacza nadwagę. Proponowałabym jednak wizytę u lekarza lub dietetyka, który to potwierdzi, ponieważ nie znam Twojej budowy i składu ciała.

Samo picie herbaty nie wystarczy, aby unormować masę ciała. Są to środki wspomagające, ale nie odchudzające. Tutaj o tym przeczytasz: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/czy-zielona-herbata-pomaga-w-odchudzaniu

Musisz zmienić nawyki żywieniowe i odżywiać się zgodnie z piramidą żywienia: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Jedz 5 posiłków w odstępach około 3-godzinnych. Nie powinnaś stosować drastycznych diet odchudzających, tylko wprowadzić zdrowe nawyki tzn:
- pieczywo białe zastąpić razowym, ziemniaki zastępować czasem kaszą lub brązowym ryżem,
- unikać słodyczy, fast foodów i słonych przekąsek (paluszki, chipsy, chrupki),
- wybierać chude wędliny, mięso, sery, twarogi zamiast tłustych,
- unikać dań mącznych np. naleśników, pierogów itp. oraz bardzo tłustych,
- jeść dużo warzy i owoców,
- pić głównie wodę mineralną, soki bez cukru oraz herbaty ziołowe i owocowe.

Nie ma diety odchudzającej określone partie ciała, więc jeśli chcesz wyszczuplić brzuch powinnaś trenować mięśnie brzucha - przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abcwiczenia.pl. Dodatkowo wybieraj takie formy aktywności fizycznej, które nie będą obciążać Twojej kostki. Bez ruchu trudno będzie Ci spalać kalorie.

Podczas odchudzania również chudną piersi, które są m.in. zbudowane z tkanki tłuszczowej. Skóra piersi jest jednak bardzo delikatna i na drastyczne odchudzanie może reagować rozstępami i utratą elastyczności. U niektórych osób po diecie odchudzającej biust może nie zmaleć, a jedynie stracić kształt i jędrność - jest to sprawa indywidualna. Jeśli chcesz mieć ładny biust, to nie odchudzaj się drastycznie, a będzie on Twoim atutem.

Pozdrawiam