Jak pozbyć się fałdki na brzuchu?

Hej ;) Mam 15 lat, mierzę 175 cm i ważę 72 kg (po odchudzaniu, wcześniej 80 kg). Moja waga dosyć czesto się zmienia. Od jakiegoś czasu się odchudzam. Schudłam 8 kg w niecałe 2 miesiące. Z mojego jadłospisu wykluczyłam słodycze. Czasem nie mogę się powstrzymać, żeby nie zjeść czegoś smażonego. Jadam 5 posiłkow dziennie, w tym 2 posiłki składają się z owoców. Najczęsciej są to jabłka lub gruszki. Piję dość dużo wody w ciągu dnia. Zapisałam się na koło sportowe (2 razy w tygodniu). W domu każdego wieczoru także cwiczę, ale nie widzę żadnych zmian w moim brzuchu. Nadal jest taki sam, jak przed odchudzaniem. Fałdka jest straszna. Jak się jej pozbyć?
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Najpierw powinnaś sobie uświadomić, że odchudzanie nie musisz polegać na ciągłych wyrzeczeniach i ograniczaniu jedzenia. Owszem powinnaś unikać słodyczy, produktów typu fast-food, gazowanych napoji, tłustych potraw, ale w niczym nie należy przesadzać. Jeśli wiesz, że nie jesteś w stanie zrezygnować z jednej w wyżej wymienionych potraw, jedz ją, ale znacznie rzadziej i w mniejszych ilościach. Zaplanuj sobie, że możesz jeść słodycze np. raz na 2 tygodnie, ale niech to będą 3 kawałki czekolady, a nie całe opakowanie. We wszystkim należy zachować umiar. Dodatkowo bardzo ważna jest motywacja, której nie stracisz, jeśli od czasu do czasu pozwolisz sobie na smakołyk. Powinnaś również poszukać tzw. odchudzonych przepisów na swoje ulubione potrawy, dzięki czemu będziesz jadła zdrowiej i smaczniej.

Mimo to najważniejsze jest połączenie zdrowego jadłospisu z aktywnością fizyczną (zwłaszcza przy małych grzeszkach). Jest to bardzo ważne nie tylko, aby stracić zbędne kilogramy i uzyskać pożądana masę ciała, ale żeby zachować zdrowie, kondycję fizyczną i psychiczną.

Pamiętaj, że jesteś w wieku dojrzewania i cały czas rośniesz i się rozwijasz, ale nie możesz dopuścić do skrajnej nadwagi czy otyłości, ponieważ nie tylko wpłynie to na Twoją sylwetkę, ale i samoocenę oraz pogorszenie zdrowia (często bardzo poważne). Dlatego bardzo ważne jest uprawianie sportów. Nie powinnaś się wstydzić, spójrz naokoło ile osób jest cięższych od Ciebie i chodzi z podniesioną głową?

Zajrzyj na stronę poświęconą aktywności fizycznej www.abccwiczenia.pl oraz przeczytaj artykuł dotyczący zdrowym nawykom żywieniowym i postarać się do nich zastawać http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.