Jak pozbyć się krostek na nogach?

Witam, Od około trzech lat mam na nogach takie czerwone krostki jest ich bardzo dużo stosowałam już wiele maści i kremów byłam też u dermatologa ale i to nie pomogło..;( w lecie wystawiam nogi na słońce i krosty trochę znikają ale w zimie problem powraca ... jak się  tego pozbyć?? Czym w ogóle mogą być te krostki na nogach? Czy to jakieś uczulenie? Podrażnienie od golenia. Wcześniej ich nie miałam. Krostki nie pieką, nie swędzą. Po prostu są. Jednak wygląda to okropnie. Nawet jak są bardziej blade w okresie letnim to ja je widzę i mi przeszkadzają. Czy istnieje jakiś środek na krostki na nogach? Czy powinnam zrobić jakieś badanie, aby stwierdzić co to jest? Trochę się martwię, że to coś groźnego. Proszę o radę. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie.

W pierwszej kolejności należy ustalić co jest przyczyną powstawania zmian , czyli postawić rozpoznanie. Przyczyn zmian skórnych o takiej lokalizacji może być bardzo wiele. Między innymi mogą być spowodowane przez choroby dermatologiczne, mogą być efektem alergii, chorób o podłożu zakaźnym, a nawet mogą wskazywać na niektóre choroby ogólnoustrojowe.

Niestety bez badania lekarskiego, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie ma możliwości postawienia rozpoznania, a co za tym idzie zalecić leczenia, które w każdym z wymienionych przypadków jest odmienne.

W pierwszej kolejności proszę zwrócić uwagę czy jest czynnik który powoduje zaostrzenie dolegliwości- kosmetyk, środek czystości, produkt spozywczy. Konieczna jest także ponowna wizyta u lekarza. Proszę spróbować od lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.