Jak pozbyć się krostek na rękach?

Witam. Mam na imię Aleksandra i mam 16 lat. od około 1,5 roku mam na rekach małe czerwone krostki, które da się wyciskać (oczywiście tego nie robię) przy każdej kąpieli wcieram w ręce peeling (taki drobnoziarnisty) a po kąpieli smaruje takim specjalnym kremem - pudrem dla małych dzieci podobno pomaga na takie rzeczy, ale mi nic nie pomaga nie mogę odsłonić rak w lato, bo się wstydzę tych krostek. Dodam ze to nie jest zapalenie mieszka włosowego bo to inaczej wygląda tam te krostki są większe. A moje są małe czerwone i płaskie. Wiem ze powinnam iść do dermatologa i na pewno to zrobię ale chciałabym się najpierw dowiedzieć czy są jakieś sposoby żeby samemu się ich pozbyć? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie.

Przyczyn Pani dolegliwości może być wiele, poprzez choroby infekcyjne, choroby skóry po choroby ogólnoustrojowe.

Zmiany mogą mieć także charakter uczuleniowy. Proszę zwrócić uwagę czy są czynniki które powodują nasilenie dolegliwości i zaostrzenie zmian- na przykład stosowanie kosmetyków, środki czystości, składniki pokarmowe. Jeżeli tak - należy czynnik ten ograniczyć do minimum.

Ciągłe podrażnienie zmian raczej nie wpływa korzystnie na opisywane objawy. Złuszczanie naskórka powinno się wykonywać raz na kilka dni.

Wskazana jest wizyta u dermatologa, lekarz po zbadaniu, obejrzeniu zmian i dokładnym zebraniu wywiadu zaleci odpowiednie leczenie lub rozszerzenie diagnostyki.
Proszę jeszcze spróbować na ten temat porozmawiać z rodzicami.

Pozdrawiam.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.
www.lenartowiczclinic.pl