Jak pozbyć się masywnych ud? Proszę o pomoc

Witam. Mam 16 lat. Mój wzrost to 169 cm zaś waga:61kg.Mam bardzo wąską talię zaś masywne uda. I to właśnie jest mój kompleks. Wiem, że moja waga jest w normie, ale chcę się pozbyć tego jak najszybciej. Proszę o jakieś rady np odpowiednią dietę i ćwiczenia. Kilka miesięcy temu stosowałam bardzo krótko dietę Dukana, niestety trwała tylko 5 dni, bo nie wytrzymałam i zdałam sobie z tego sprawę, że jestem jeszcze za młoda na takie diety. Dlatego chcę wiedzieć jaka dieta i ćwiczenia są odpowiednie dla 16latki.Dodam,że ok.3-4 miesięcy temu pływałam, ale zrezygnowałam, bo nie widziałam żadnych efektów, po prostu poddałam się. Chcę to naprawić aczkolwiek jestem cały czas "zaganiana" i nie mam na to czasu oraz nie mogę sie zmobilizować. Nie choruję na żadne choroby. W mojej rodzinie także nie występowały choroby związane z otyłością. Mój przykładowy jadłospis: 1.śniadanie-jem dopiero w szkole, ponieważ "nie wyrabiam się" i zapominam o nim. Najczęściej po 3 lekcji, ponieważ wcześniej głodu nie czuję. 2.obiad-obiady jem codziennie, najczęściej zaraz jak przyjdę ze szkoły czyli mniej więcej o 14-15; jest to zupa i drugie danie(pilnuję, aby nie było ono bardzo tuczące) następnie przegryzam coś małego (dosyć często).Staram się nie jeść dużo słodyczy. Na kolacje zwykle jem jakiś jogurt lub coś lekkostrawnego. Bardzo proszę  o porady jak można pozbyć się masywnych ud. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że na efekty ćwiczeń należy trochę poczekać i nie załamywać się po miesiącu. Proponuję powrócić do pływania, które nie tylko świetnie wysmukla sylwetkę, ale nie jest męczące i wzmacnia kręgosłup.

Dodatkowo na uda polecam:
http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-posladkowe-i-dwuglowe-ud-0
http://portal.abczdrowie.pl/uginanie-kolana-na-stepie
http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-ud-posladki-0
Spróbuj też ćwiczeń na rowerku stacjonarnym bądź klasycznym czy joggingu. Ćwiczenia na stepperze także wzmocnią i ujędrnią dolne partie ciała. Ważna jest regularność w wykonywaniu ćwiczeń. Bądź aktywna fizycznie minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut.
Dodaj do tego zdrowe nawyki żywieniowe, a nie będziesz miała w przyszłości problemów z nadwagą http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.