Jak pozbyć się mięśnia piwnego?

Witam, mam 21 lat, ważę 80 kg przy 178 cm wzrostu. Chciałbym zrzucić ok 5-6 kg i pozbyć się piwnego brzuszka, który nie jest jeszcze ogromnych rozmiarów, ale stał się też widoczny, zwłaszcza w pozycji siedzącej. Ile czasu powinno zająć mi uzyskanie pożądanych efektów i jaka jest najskuteczniejsza droga do celu?
21 LAT ponad rok temu

Witam sredecznie! Rzeczywiście powinien Pan schudnąć ok 7-8 kg. Bardzo dobrze, że chce Pan zrzucić piwny brzuch, gdyż im większy obwód w talii, tym większe ryzyko cukrzycy, chorób serca i układu krążenia. Należy przede wszystkim zmienić swoje nawyki żywieniowe, które doprowadziły do nadwagi, na zdrowe. W osiągnięciu tych celów pomoże Panu dietetyk.

Witaj. Przede wszystkim powinieneś zacząć prawidłowo się odżywiać i być bardziej aktywnym fizycznie. Pamiętaj jednak, że stosowanie odchudzających diet bez opieki dietetyka/lekarza nie jest wskazane u nikogo, zwłaszcza tych tzw. diet cud, dlatego nie sięgaj po popularne diety odchudzające i nie stosuj ograniczenia kalorii na własną rękę. Nie oznacza to jednak, że nie możesz schudnąć bez niczyjej pomocy. Przede wszystkim zajrzyj do naszego działu http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie i zacznij stosować się do zaleceń, które tam znajdziesz. Główną zasadą jest jedzenie o w miarę stałych porach (co 2-3 godziny) - 4-5 posiłków dziennie, 2-3 większych i 2 przekąsek (owoce, orzechy, jogurty naturalne, itp.). Unikaj za to tzw. bomb kalorycznych – gotowych kanapek i innych gotowych dań, produktów typu fast food, słodyczy (jedz je nie częściej niż 1 raz w tygodniu w małych ilościach) i słodkich napojów (napoje owocowe, nektary, napoje gazowane). Pamiętaj też o ćwiczeniach - co najmniej 3 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Polecam Ci przeanalizowanie i zastosowanie się do porad zawartych w artykule http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch Pozdrawiam.