Jak pozbyć się myśli samobójczych i nerwicy?

Mam myśli samobójcze, nerwicę natręctw. Robienie czegoś szybko mnie nudzi i nie mam na to ochoty. Często mam zaburzenia koncentracji i chyba za dużo myślę, prawie cały czas rozmyślam. Ciężko jest mi się pozbierać i znaleźć pracę. Mam częste wahania nastrojów. Np. Przez godzinę mogę myśleć o moich marzeniach i planach i że może życie się jakoś ułoży, a potem znów wracają do mnie myśli o problemach. Czasem jestem pełna energii i się śmieję, a czasem mam ochotę zakończyć życie. Co mi jest?

Szanowna Pani,

Opisywane przez Panią objawy są bardzo niepokojące. Zdecydowanie nie należy ich ignorować - im szybciej wdroży Pani odpowiednie leczenie, tym lepiej.

To bardzo dobrze, że zdecydowała się Pani poszukać wsparcia i porady lekarskiej. Chciałabym jednak doradzić Pani bezpośredni kontakt ze specjalistą - psychologiem, psychoterapeutą oraz lekarzem psychiatrą.

Ze względu na złożoność ludzkiej natury oraz wyjątkowy charakter każdej osoby nie jest możliwe wystawienie rzetelnej diagnozy czy poważne spekulowanie o czymś stanie zdrowia bez poznania danego człowieka, rozmowy z nim, posłuchania jego historii, przeżywanych emocji i doświadczeń. Z tego też powodu ważne jest, by jak najszybciej udała się Pani do zaufanego specjalisty.

Połączenie odpowiedniej farmakoterapii oraz wsparcia psychologicznego umożliwi Pani szybki powrót do zdrowia i odzyskanie poczucia szczęścia, czego ze swojej strony gorąco życzę.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

Witam Panią.
Daleka jestem od stawiania diagnozy na podstawie krótkiego opisu. Pisze Pani o objawach takich jak natręctwa, trudności w koncentracji, wahania nastroju, myśli samobójcze. Sądzę, że dobrym rozwiązaniem będzie wizyta u lekarza psychiatry, który na podstawie rozmowy ustali właściwe postępowanie. Bardzo przydatna będzie również terapia. Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu ze specjalistą