Jak pozbyć się myśli, że mogę zemdleć?

Witam.od jakiegoś czasu budze sie wcześnie rano i odczuwam niepokój po czym robi mi sie zimno i boli żołądek.do tego dręczy mnie myśl ze moge zemdlec nigdy mi sie to nie zdarzyło choć byłam blisko, ale to dlatego ze miałam duzo stresu.jak pozbyć sie tej myśli?

Proponuję wybrać się na kilka konsultacji do psychologa poznawczo-behawioralnego, z którym przepracuje Pani swój sposób myślenia. Odczucie, że "zaraz zemdleję", czy "zaraz coś się stanie" jest jednym z często pojawiających się nieracjonalnych przekonań ze spektrum zaburzeń lękowych. Ich szybkie "załapanie", przeanalizowanie i przeformułowanie pozwoli Pani szybko pozbyć się problemu. Na powstawanie tego typu sposobów myślenia wpływ ma wiele czynników - np. stres, osłabienie organizmu, pesymistyczny styl wyjaśniania zdarzeń, wyuczenie się takiego reagowania na trudności itd. Źródło w Pani wypadku można zatem odkryć dopiero podczas osobistej rozmowy u specjalisty. Polecam psychologa poznawczo-behawioralnego, gdyż specjaliści tego nurtu zajmują się schematami myślenia i mają metody pomocne w ich efektywnej zmianie. Powodzenia!

Dzień dobry, jeżeli objawy będą się utrzymywały zalecam kontakt z lekarzem i przeprowadzenie badań. Jeżeli z medycznego punktu widzenia wszystko będzie w porządku zachęcam do kontakty z psychologiem i przepracowaniu leków z którymi się pani mierzy. Pozdrawiam.

Witam,
objawy jakie Pani opisuje, wskazują na zaburzenia nerwicowe (lękowe).
Proszę pamiętać, by ostatecznie Panią zdiagnozować, powinna Pani zgłosić się na konsultację do lekarza pierwszego kontaktu w celu prawidłowej diagnostyki i różnicowania z innymi zaburzeniami psychicznymi oraz chorobami somatycznymi.
Zaburzenia tego typu, leczy się dość dobrze, natomiast wymagać to będzie od Pani zaangażowania w terapię.

Pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl