Jak pozbyć się nadmiaru flegmy?

Witam. 2 miesiące temu byłam przeziębiona, panie w aptece zaproponowały mi thiocodin. Brałam tą tabletkę przez około miesiąc, ale okazało się, że maksymalna dawka bez konsultacji z lekarzem to 4 dni. Od tego czasu cały czas zalega mi flegma w gardle, ciężko mi jeść, pić i przełykać ślinę. Jest to bardzo niekomfortowe i uciążliwe, często muszę zwrócić wydzielinę przez wymuszenie. Lekarz przepisał mi2 tabletki, które w ogóle nie skutkują pomimo długiego stosowania. Jak pozbyć się nadmiaru flegmy?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuję ponownie udać się do swojego lekarza.