Jak pozbyć się nadmiaru skóry po porodzie?

Dzień dobry jestem po 5 porodach i mam bardzo duzo obwisłej skóry na brzuchu jaką metodą byłoby najlepiej sie tego pozbyć i jaki byłby koszt takiej operacji.ten brzuch to moja zmora.Pozdrawiam

Witam,
podstawowym pytaniem w takiej sytuacji jest jak wygląda stan Pani skóry na brzuchu? Od tego uzależnione jest dalsze postępowanie. Jeśli jest to duży nawis w postaci dużego fałdu, wtedy rzeczywiście skutecznym postępowaniem byłaby abdominoplastyka przez chirurga plastycznego. Problem tylko w tym, że pomimo wszystko jest to dosyć duży zabieg operacyjny i pozostają po nim blizny.
Świetnym pomysłem skutecznym nawet u pacjentów bariatrycznych są masaże ujędrniające przeprowadzone przez dobrego fizjoterapeutę. W połączeniu z np. Zaffiro, czy Maximus (nowsza wersja) dają naprawdę świetne efekty. Alternatywą jest też Fraxel i ew. dołączenie koktajli ujędrniających. Alternatyw jest wiele, najlepsze ustali z Panią specjalista. Pozdrawiam,