Jak pozbyć się napadów zmęczenia?

Jestem 25-letnim mężczyzną, pracuję jako programista. Od kilku miesięcy zmagam się z "napadami zmęczenia" objawiającymi się rozdrażenieniem, uczuciem duszności i braku tlenu (pomimo swobodnego oddychania), otępieniem i trudnościami z koncentracją. Często towarzyszyły temu problemy trawienne, gastrolog zdiagnozował zaburzenia flory bakteryjnej w jelitach które leczyłem antybiotykami, jednak wciąż objawiają się jeszcze problemy z nerwami. Ataki występują w specyficznych miejscach i czynnościach.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza rodzinnego po badaniu i przeanalizowaniu dotychczasowej diagnostyki będzie można określić odpowiednie dalsze postepowanie

Witam Pana
Opisane przez Pana objawy mają prawdopodobnie podłoże
emocjonalne czyli są natury psychologicznej.
Możliwe, że źródłem Pana dolegliwości jest brak snu, przemęczenie,
przeżywane emocje, stres, lub zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pana problem
został prawidłowo zdiagnozowany i żeby podjął Pan
odpowiednią terapię, gdyż objawy będą się nasilać i mogą
prowadzić do pogarszania się stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Zachęcam do skonsultowania problemu z psychologiem
i ewentualnie do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,
przede wszystkim wskazane jest wykluczenie tzw. podłoża somatycznego (u specj. chorób wewnętrznych, lekarza rodzinnego), następnie należy udać się na diagnostykę psychiatryczną. Podłoże może być psychogenne. Należy brać pod uwagę tzw. zespół przewlekłego zmęczenia.
Pozdrawiam, Jarosław Lenartowicz
http://seksuolog-psychiatra.warszawa.pl/