Jak pozbyć się niedowagi?

Witam. Mam 16 lat i przy 169cm ważę 47kg. Wiem, że jest ogromna niedowaga, ale niestety bardzo ciężko jest mi przytyć. Staram się odżywiać zdrowo, spożywam regularnie 5 posiłków dziennie. Wiele osób dziwi się, że pomimo tego, że jem znacznie więcej od moich rówieśników wyglądam tak szczupło.Przechodząc ulicą przykuwam uwagę innych, a kiedy kogoś poznaję zdarza się, że biorą mnie za dziewczynę chorą na anoreksję. Bardzo chciałabym to zmienić, ale nie wiem jak. Bardzo proszę o pomoc i porady. :)
16 LAT ponad rok temu

Witam,
obecnie jesteś w wieku intensywnego rozwoju i masa ciała powinna się ustabilizować w stosunku do wzrostu. Ważne jest by w tym okresie zadbać o racjonalna, dobrze z zbilansowaną dietę. Zwiększenie masy ciała prowokowane dietą można uzyskać, jadając bardziej kalorycznie, ale również ten nadmiar kalorii powinien być wartościowy dla organizmu w składniki budulcowe. W tym celu polecałabym jadać nawet co 2 godziny oraz zwiększyć gęstość odżywczą posiłków poprzez dorzucanie orzechów, pestek, nasion, nieco większej ilości olejów roślinnych, suszonych owoców. Warto byłoby również udać się na konsultację do dietetyka, by ocenił zbilansowanie dotychczas stosowanej diety oraz wykonał badanie składu ciała, by określić stopień niedoboru masy ciała.
Pozdrawiam