Jak pozbyć się odstającego brzucha?

Witam, jestem 15-letnim chłopakiem o wzroście 160 centymetrów, ważącym 72 kilogramy. Prowadzę raczej siedzący tryb życia. Jednak co drugi dzień spędzam na boisku. Codziennie ćwiczę rano i wieczorem oraz w szkole na lekcjach wychowania fizycznego. Nurtuje mnie pewien problem. Mimo nie tak strasznej (według mnie) wagi, mam duży brzuch. Niestety na tę chwilę nie mogę podać jego obwodu, ponieważ nie mogę znaleźć centymetru krawieckiego. Ostatnio przy zakupie spodni natknąłem się na miarę 90 cm, która najbardziej na mnie pasowała. Jeśli chodzi o sposoby odchudzania, ostatnio usłyszałem od kolegi, że schudnąć pomaga siłownia, więc wybierałem się tam z owym kolegą przez 2 tygodnie, ale rezultaty widzę tylko na mięśniach.

W mojej rodzinie nie występuje problem nadwagi. U lekarza byłem już dwa razy - raz u rodzinnego, który wykluczył chorobowe przyczyny, drugi raz u endokrynologa, który po dwuletniej obserwacji podał mi tylko przyczynę niskiego wzrostu (za silne leki na astmę). Jedyną chorobą przewlekłą, na jaką choruję, jest astma. Jadłospis dzień w dzień jest taki sam: śniadanie (7:00) - płatki kukurydziane; drugie śniadanie w szkole (ok. 10:00-12:00) - 2 kanapki z serem; obiad (16:00) - zupa i ziemniaki z kotletem, czasem coś innego; kolacja (19:00) - 2 tosty z serem i polędwicą. Brak przekąsek pomiędzy posiłkami. Zazwyczaj piję herbatę owocową lub sok multiwitaminowy. Zależy mi zarówno na utracie kilogramów, jak i odzyskaniu dobrego wyglądu.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Dieta eskimosów a choroby serca

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

Według siatek centylowych, które są właściwym miernikiem wagi i wzrostu u dzieci i nastolatków, Twoja waga jest nieco zbyt wysoka w stosunku do wzrostu. Pamiętaj jednak, że odchudzanie jest generalnie przeciwwskazane u dzieci i nastolatków, jeśli zaś powinno być przeprowadzone, to tylko pod okiem lekarza lub dietetyka. By zredukować masę ciała, powinieneś pamiętać o zdrowym sposobie żywienia oraz aktywności fizycznej. Pamiętaj także, że dwutygodniowe ćwiczenia na siłowni nie miały jeszcze możliwości przynieść oczekiwanych efektów.

Polecam Ci nasze artykuły:
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-jak-zachowac-motywacje
http://portal.abczdrowie.pl/wysilek-fizyczny-gwarant-naszego-zdrowia
http://portal.abczdrowie.pl/sniadania-dla-dzieci
http://portal.abczdrowie.pl/drugie-sniadanie-dla-dzieci
http://portal.abczdrowie.pl/zdrowy-podwieczorek-dla-dziecka.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty