Jak pozbyć się otyłości brzusznej u dziecka?

mój 10-letni syn ma otyłość brzuszną. Jak pomóc mu się jej pozbyć,gdy ma problemy z koordynacją ruchową,nie potrafi dłużej kozłować piłką,ma trudności z wykonaniem fikołków,a robienie brzuszków to istna katorga? Jak powinnam go karmić i jak powinien ćwiczyć? Nie stać mnie na serię wizyt u dietetyka,a po pierwszej nic się nie dowiedziałam.Proszę o pomoc.

Dzień dobry,

niestety bez planu dietetycznego zbilansowanego indywidualnie pod kątem Pani syna - redukcja jest ciężka do uzyskania.

Skoro u dotychczasowego dietetyka wizyta nic Pani nie pomogła - widocznie należy zmienić specjalistę na innego. Po spotkaniu powinna Pani dostać plan żywieniowy, dzięki któremu Pani syn będzie uzyska mniejszą masę ciała.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga