Jak pozbyć się popękanych naczynek oraz złagodzić zaczerwienienia na twarzy?

Witam.Mam na imię Ola.Mam duży problem z skórą twarzy.Mam bardzo dużo popękanych naczynek i zaczerwienioną skórę oprócz tego jeszcze jest ona bardzo sucha i wrażliwa.Nie wiem co mam robić żeby złagodzić te objawy lub się ich pozbyć.Bardzo proszę o poradę z góry dziękuję

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
sucha i wrażliwa skóra to bardzo powszechny problem, szczególnie u osób zamieszkujących obszary o dużym zanieczyszczeniu. Jeśli naczynka, o których Pani wspomniała są widoczne jako "cienkie nitki", to jedynym sposobem na ich trwałe usunięcie jest zabieg laserowy.
Na zaczerwienienia z pewnością pomoże stosowanie łagodnych preparatów do mycia twarzy (szczególnie polecam płyn micelarny), a także kremy półtłuste redukujące zaczerwienienia z filtrem chroniącym przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych - zawierające np ekstrakt z arnik czy kasztanowca. Do przetestowania polecam np. produkty z serii Iwostin, Pharmaceris czy Bioderma.
Na noc powinien sprawdzić się olejek różany.
Serdecznie polecam konsultację w gabinecie kosmetycznym, gdyż zabiegi dużo szybciej pomogą Pani zredukować objawy wrażliwej skóry.