Jak pozbyć się problemu z koncentracją?

Witam. Mam problem z koncentracja i pamiecia. Do Tego wiecznie spiety i czesto odczowam stresy. Mysle caly czas o przeszlosci. O Tej negatywnej przeszlosci a bylo Tego duzo. Z obiawow somatycznych chszakanie, klucie i swedzenie skory. Nie obiawia sie to u mnie caly czas. Mysle Ze nie ma jeszcze patologi Ale przeszkadza mi to w normalnym fukcjonowaniu. Bralem jakies tableteczki Ale mialem po wszystkich skutki uboczne takie jak biegunki roztrojenie zle samopoczucie. Do psychloga chodze Raz w tyg.

Dzień dobry. Patologicznymi nazywa się wszelkie objawy, które przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu właśnie. Zatem opisane przez Pana trudności są jak najbardziej kwalifikującymi się do pracy psychoterapeutycznej. Pisze Pan, że chodzi do psychologa raz w tygodniu, nie pisze jednak od jak dawna. Być może współpraca trwa na tyle krótko, że nie można spodziewać się znaczących jej efektów. Radziłabym omówić tę kwestię z osobą prowadzącą spotkania lub rozważenie konsultacji z innym specjalistą celem porównania proponowanych metod pracy. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam,

objawy mogą wskazywać na stan depresyjny - wskazana jest szczegółowa diagnostyka i ukierunkowane leczenie metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej.

Pozdrawiam serdecznie

Witam,

Podjął Pan dobre kroki - skorzystanie z pomocy psychologicznej. O wszystkich swoich dolegliwościach oraz trudnościach proszę rozmawiać otwarcie ze specjalistą prowadzącym, bo aby mógł w tej kwestii pomóc, musi być świadomy tego co się z Panem dzieje. Po pierwsze należy jemu zadawać pytania, gdyż lepiej zna Pana sytuację i ma możliwość dopytania o istotne szczegóły. Czasem na efekty terapii trzeba zaczekać stąd radzę zaangażowanie w podjęte działania.

Pozdrawiam
Małgorzata Mazurek

Witam, proszę porozmawiać z psychologiem, na najbliższym spotkaniu o objawach które Pana niepokoją. Psychoterapia to proces, na zmianę potrzebny jest czas. Jeżeli ma Pan inne oczekiwania, zastanawia się jak osiągnąć cele, wprowadzić zmiany, również może porozmawiać o tym z terapeutą. Jest Pan częścią tego procesu, ma wpływ na jego przebieg.
Pozdrawiam serdecznie