Jak pozbyć się problemu z seksem?

Mamy z chłopakiem problem dotyczący częstotliwości uprawiania seksu. Mój chłopak chce to robić znacznie rzadziej ode mnie. Dla niego odpowiednią ilością byłby jakiś raz-dwa w miesiącu. Mnie bierze na to wielka ochota znacznie częściej (4-5 razy w tygodniu). Co martwi jeszcze bardziej, robi on sobie dobrze ręka jakieś 8 razy w miesiącu i jest to dla niego przyjemne. Twierdzi, że nieprzyjemna podczas naszego seksu jest dla niego rozgrzewka, czyli pocalunki i przytulanie. Co możemy z tym zrobić?

Dzień dobry!

Ludzie naturalnie różnią się między sobą poziomem libido, potrzeb seksualnych. Może się zdarzyć, że zakochają się w sobie osoby, które bardzo różnią się pod tym względem. W takiej sytuacji warto rozważyć, czy nie jest to zbyt duża przeszkoda dla tworzenia związku i szukać kompromisu. Poziom libido jest dość stabilny w ciągu życia. Zmienia się, ale raczej w związku z różnymi okolicznościami, a nie sterowany przez nas świadomie.

Jednocześnie jednak wspomina Pani, że poziom libido prawdopodobnie jest wyższy, ale realizuje go w masturbacji. Być może tu jest pole do rozmowy. Brak przyjemności ze zbliżeń może być związany z nawykami masturbacyjnymi.

Możecie Państwo wspólnie skonsultować się z seksuologiem.

Pozdrawiam!