Jak pozbyć się ropnia z zęba?

Witam. Piszę,poniewaz chciałam sie poradzić dobrego stomatologa. Wiec zaczne od tego, ze na zębie zrobił mi sie ropien.Bole sa bardzo mocne i utrzymują sie bardzo długo. Mam powiększone wezly chlonne, oraz promieniowanie od szyji do ucha. Byłam u dentysty i pani doktor podjęła sie leczenia min czyszczenia, oraz zatrucia zęba dwukrotnie. Po drugim razie po wyjściu z gabinetu bol nadal sie utrzymywał az do teraz. Mam takze do usuniecia zab obok tego zeba z ropa. I tak sie zastanawiam czy po usunięciu tego zeba obok szybciej zaczelo by mi schodzic ta ropa? Eizyty u dentysty mam co tydzień i kazdym razem tylko na czyszczenie i na zatruwanie. Czy po 2 tyg jak nie ma rezultatu czy warto leczyc ten zab czy także go usunac. Bardzo prosze o szybka odpowiedz.

Dzień dobry
Mam troszkę za mało danych.
Myślę, że wpierw powinien zostać usunięty ząb sąsiedni. Zaraz po tym przeprowadzone porządne leczenie kanałowe tego zęba wokół którego tworzą się ropnie. Decyzję o leczeniu lub ekstrakcji podejmuje się na podstawie diagnozy, którą ustala się na podstawie rtg i doświadczenia lekarza. Tak mniej więcej to wygląda.
Bez rtg nie odpowie Pani nikt wiążąco i dlatego również ja tego nie uczynię.
:-)
Pozdrawiam i powodzenia.
lek stom Bartosz Niedziółka
www.extra-dent.pl
www.doktorbart.pl