Jak pozbyć się rozstępów u 15-latki?

Syn ma 15 lat i na plecach na środku ma parę linii około 10cm długości rozstępów. Kupiłam krem na rozstępy i smaruje mu. Co jeszcze powinnam zrobić ? I czy mu to zejdzie? Pozdrawiam Barbara S.

Jeśli rozstępy już są, samoczynnie nie znikną. Proponuję skonsultować się z doświadczonym w laseroterapii lekarzem medycyny estetycznej. Świeże rozstępy łatwiej skorygować. Opcją jest seria zabiegów z użyciem lasera CO2, w razie konieczności uzupełniona o mezoterapię lub zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego. Masaż i dbanie o dobre nawilżenie skóry jest niezbędne, jednak bez innych interwencji nie liczyłabym na spektakularną poprawę.

Dzień dobry,

Rozstępy są bliznami. Żadne kremy, maści ich nie zlikwidują. Jedyny sposobami na ich redukcję oraz zmniejszenie ich widoczności są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Polecam serię zabiegów laserem frakcyjnym CO. Proszę pamiętać, że świeże rozstępy (w fazie zapalnej) są bardziej podatne na zabiegi od tych perłowo- białych (faza zanikowa). Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja ze specjalistą.

Pozdrawiam serdecznie.