Jak pozbyć się samodzielnie depresji?

Po tym co przeczytałam mogę stwierdzić że mam depresję. Nie chce dzielić się z żadnym z domowników moimi obawami, gdyż boję się wysmiania. Czy sa jakieś metody aby samemu w domu zacząć walczyć z tym?

Dzień dobry. Depresja nie jest powodem do wstydu. Z całą pewnością wie o tym każdy specjalista i do niego bez obaw może Pani zwrócić się o pomoc. Dodam, że diagnostyką depresji zajmuje się lekarz psychiatra i tylko w jego kompetencji leży taka diagnoza. Jeśli ma Pani podejrzenie, że to właśnie Pani dolega, zachęcam do umówienia się na konsultację do takiego właśnie lekarza. Dodam także, że wielokrotnie Pacjenci podejrzewający u siebie depresję cierpią na zbliżone zaburzenia, mające podobne objawy. Niezależnie od tego jak jest w Pani przypadku, zapewniam Panią" każda dysfunkcja po udanej interwencji terapeutycznej pozwala wrócić do dobrostanu -a często także -wreszcie go poczuć jak nigdy. Pozdrawiam.

Witam Panią
Depresja, jest chorobą niebezpieczną, jeżeli nie jest
odpowiednio leczona i wyleczona.
W leczeniu tego rodzaju zaburzeń doskonale
sprawdza się psychoterapia,
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl