Jak pozbyć się silnego bólu gardła i temperatury?

Witam. Kobieta 28lat. Z piątku na sobotę dostałam temperaturę 38 stopni, silny ból gardła (migdałki są normalne reszta gardła czerwona z widocznymi żyłkami) i ból głowy. Po dwóch dniach gorączka minęła. Gardło bardzo boli przy przełykaniu. Rano obudziłam się z załzawionym okiem (prawym). Dolna powieka jest lekko opuchnięte. Oko cale czerwone, odczuwam w nim dyskomfort a przy mruganiu lekkie kłucie w zewnętrznym kąciku. Kataru i kaszlu brak, raz na jakiś czas odkaszlnę albo wysmarkam żółtą, gęstą wydzielinę. Poza tym cały czas szumi mi w uszach. Na ból gardła biorę Orofar w sprayu ale nic nie pomaga.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Opuchnięcie oka i szum w uszach może być powikłaniem zapalenia zatok. Zapalenie sitowia i tkanek oczodołu (których wyrazem jest opuchlizna oka) może doprowadzić do niebezpiecznych powikłań, dlatego pilna kontrola u laryngologa jest bardzo wskazana.