Jak pozbyć się skóry po odchudzaniu i utrzymać wagę?

Witam! Mam 18 lat jestem po operacji w czasie której udało mi się schudnąć powyżej 20 kg przed zabiegiem ważyłam 78kg/163 zostało mi bardzo dużo skóry na wszystkich partiach ciała , ale najwięcej na brzuchu i udach :( niestety poprzednia waga wraca jak pozbyć się tej skóry na dobre ? jak utrzymywać wage ? próbowałam ćwiczeń dość długo i nic :(

Zbyt duża ilość skóry jest najprawdopodobniej wynikiem zbyt szybkiego tempa zmniejszania się masy ciała. Należy pamiętać, że operacja jest inwazyjnym zabiegiem. Na utrzymanie się jego efektów ma wpływ przede wszystkim odpowiednia dieta oraz zmiana stylu życiu. Nie wolno wracać do sposobu odżywiania przed operacją. Należy jeść 4-5 posiłków dziennie, w równych odstępach czasu. Wybierać produkty naturalne, bez dodatku cukru (rezygnujemy z jogurtów smakowych, napojów i soków słodzonych, słodyczy, słonych przekąsek). Podstawą diety powinny być węglowodany złożone, które najdzie Pani w produktach zbożowych z pełnego przemiału, dodatkowo należy zadbać o odpowiednią podaż białka, przede wszystkim pełnowartościowego, zawartego w produktach pochodzenia zwierzęcego oraz tłuszczów. Warto włączyć do swojej diety kwasy nienasycone omega-3, ich dobrym źródłem są ryby, oleje roślinne oraz orzechy i nasiona. Tylko dzięki prawidłowemu sposobie odżywiania jest Pani w stanie uniknąć efektu jojo. Z substancji, które mogą pozytywnie wpłynąć na zbyt dużą ilość skóry, na uwagę zasługuje przede wszystkim kolagen – odpowiedzialny za jędrność i elastyczność skóry, kwas mlekowy – który sprzyja lepszemu nawilżeniu skóry, staje się bardziej elastyczna i miękka – a także wpływa na produkcje kolagenu. Odżywczo i regenerująco na skórę na pewno będzie działała także melanina, witamina E, Cafeisilane C (ma działanie lipolityczne oraz wpływa na jędrność skóry), spirulina, beta-D-glukagon oraz kwasy owocowe – m.in. kwas glikolowy, winowy, jabłkowy, cytrynowy. Odpowiednia dieta, ćwiczenia, zabiegi kosmetyczne – ujędrniające skórę, ale także wizyta u specjalisty mogą pomóc Pani w walce z nadmiarem skóry.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444