Jak pozbyć się somatycznych objawów nerwicy?
Witam, Z tym problemem borykam się od roku. Mam 18 lat, codzienne kołatania serca, bóle w klatce piersiowej i brzuchu, czasem omdlenia, poczucie odrealnienia i silny lęk. Cały czas czuję, jakby coś leżało mi na sercu. Miałem robione szereg badań, EKG, Holter, tarczyca, RTG, USG jamy brzusznej, echo serca i jedyne co mi wyszło to niedomykalność zastawki mitralnej. Byłem u kilku kardiologów, wszyscy to samo, wszyscy mówią o nerwicy, biorę lek, ale on tylko hamuje lęki, objawów somatycznych już nie. Co zrobić, żeby zakończyć te jakże przykre przypadłości? Dodam, że często czuję mrowienie w kończynach, gdy jest mi słabo i podniosę jedną rękę w górę a drugą trzymam normalnie, ta na górze jest normalna, a ta przy dole ciemnoczerwona lub sina. Często nie mogę złapać oddechu, cały czas źle się czuję. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu
Udar - kiedy wezwać karetkę?
P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.
 Joanna Moczulska-Rogowska
Witam,
Z tego co piszesz wynika, że lekarze sugerują, iż objawy somatyczne, których doświadczasz mogą mieć psychiczne podłoże. Leczeniem problemów natury psychicznej zajmują się psychoterapeuci. Psychoterapia jest skuteczną metodą leczenia także nerwic. Zachęcam Cię do konsultacji z psychoterapeutą. Psychoterapeuta zapozna się z Twoim problemem, zdiagnozuje go i przedstawi Ci możliwości pracy nad nim.
W psychoterapii istnieją różne nurty, warto zapoznać się z nimi. W leczeniu zaburzeń lękowych (nerwic) skuteczna jest przede wszystkim psychoterapia psychodynamiczna i poznawczo-behawioralna.
Polecam artykuły:
http://portal.abczdrowie.pl/nerwica-a-zaburzenia-psychosomatyczne
http://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy
http://portal.abczdrowie.pl/diagnozowanie-nerwicy
http://portal.abczdrowie.pl/metody-leczenia-nerwicy
http://portal.abczdrowie.pl/psychoterapia-indywidualna-w-nerwicy
http://portal.abczdrowie.pl/ktory-nurt-psychoterapii-wybrac
Pozdrawiam serdecznie!
Objawy jakie Pani opisała są natury psychosomatycznej. Proszę poszukać w swoim miejscu zamieszkania psychologa, który prowadzi terapię w nurcie poznawczo-behawioralnym. Takiego specjalistę znajdzie Pani w ramach NFZ w Poradni Zdrowia Psychicznego. W między czasie może Pani także zastosować ćwiczenia relaksacyjne bądź trening autogenny Schulza - Jackobsona.
Pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl