Jak pozbyć się strachu przed zachorowaniem?

Witam . Od dwóch miesięcy zmagam się z wieloma problemami zdrowotnymi. Do tej pory nigdy nie chorowałam od dziecka nie przyjmowałam nawet żadnych antybiotyków. Wszystko zaczęło się w grudniu wieczorem nagle zaczęło strasznie kręcić mi się w głowie do tego silny lęk że zaraz umrę . Zbadał mnie neurolog i laryngolog stwierdzili że to że zmęczenia . Później dwukrotnie miałam silne ataki duszności. Wezwałam karetke stwierdzili że nic złego się nie dzieje . Później doszły bóle wszystkich mięśni . Uciski w głowie . Uczucie wewnętrznego napięcia. Czasami jak chodzę czuję się jakbym była pijana . Podczas chodzenia czuję ze mam strasznie spięte mięśnie nóg . Często przy wstawaniu robi mi się ciemno przed oczami. Mam mrowienia w różnych częściach ciała . Uczucie jakby szyja nie była w stanie utrzymać mojej głowy . Badania które wykonałam to Tk OUN wynik prawidłowy . Dwukrotne badanie neurologa prawidłowe. RTG pluc prawidłowe RTG szyi zniesiona lordoza. RTG kręgosłupa piersiowego skrzywienie lewostronne oraz zwyrodnienia .badania krwi w tym elektrolity magnez potas itp w normie . Tarczyca w normie . EKG w normie . Lekarz mnie zbywa mówi że to przemęczenie ( mam dwójkę dzieci ) a ja na prawdę źle się czuje . Wszyatko mnie boli i nie mam sił do życia . Często mam napady leku że ja już umieram a żaden lekarz nie potrafi stwierdzić co tak na prawdę się ze mną dzieje ... Błagam o pomoc co robić ? Jakie badania wykonać ?

Dzień Dobry Pani,

Po uważnym przeczytaniu Pani obszernej relacji, wnioskuję że zaprezentowane przez Panią symptomy wskazują na podłoże psychologiczne.

Celowa byłaby (kontrolna) osobista konsultacja specjalistyczna w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i ewentualnego leczenia (komplementarnego).

Z przesłaniem dla Pani tylko satysfakcjonującego samopoczucia, irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Panią,
Jeżeli wszystkie badania są w porządku to możliwe,
że Pani dolegliwości mają podłoże psychologiczne,.
Możliwe, że źródłem Pani dolegliwości jest brak snu,
przeżywane emocje, stres czy przemęczenie.
Objawy, które Pani opisuje, w tym lęk o własne zdrowie i życie,
często też towarzyszą zaburzeniom lękowym.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Osoby cierpiące na zaburzenia lękowe mogą odczuwać
różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności, ucisk lub przeszywający
ból w okolicach serca, kołatanie serca, bóle głowy, czasami
zawroty głowy i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej
potęgują ich lęk.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i coraz trudniej go ujarzmić.
Żeby skutecznie Pani pomóc Pani należy poznać
dokładnie naturę problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem,
psychoterapeutą i do spotkań terapeutycznych, podczas
których odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam Cię Kobieto,
Myślę, że najważniejszą sprawą w Twoim przypadku jest nadmiernie szczegółowe zajmowanie się objawami choroby, badaniami związanymi z chorobą, chodzeniem do lekarzy, brak dobrej relacji z lekarzami i negowanie ich opinii.
Jest Pani bardzo młoda i ten wiek jest Pani ogromnym atutem. Należy postawić na radość życia i na swój wiek. A może też odpocząć, jeżeli tak sugeruje lekarz? Odpoczywać najlepiej jest czynnie czyli: chodzić z dziećmi na spacery, może też iść na siłownię albo na basen. Można z dziećmi (basen, spacer) a jeżeli się uda to samej (można dzieci zostawić pod opieką tatusia, babci, opiekunki, koleżanki). Nie napisała Pani w ogóle co Pani lubi robić, czym się interesuje, natomiast bardzo szczegółowo opisała Pani swoje dolegliwości. Kiedy myślimy intensywnie o chorobach to wydziela się ogromna ilość kortyzolu, który zakwasza organizm i to powoduje powstawanie silnego stresu i zmęczenia. Nie napisała Pani też skąd się bierze to przemęczenie, więc może dobrze byłoby zastanowić się jak tego przemęczenia uniknąć. Wtedy też nastąpi poprawa samopoczucia.
Proszę przestać dzielić włos na czworo tj. szukać oznak choroby w internecie i badań jakie Pani może jeszcze wykonać. Mając 25 lat warto zacząć się cieszyć życiem - nie znam Pani zainteresowań, więc nie mogę podpowiedzieć co można jeszcze robić dla poprawienia nastroju. Można też zamiast chodzić po lekarzach i wykonywać dziesiątki badań można iść do psychoterapeuty - on bardziej Pani pomoże w rozwiązywaniu Jej problemów.

Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl