Jak pozbyć się tego silnego lęku?

Witam. Od dłuższego czasu zmagam się z silnym lękiem związanym z różnymi sytuacjami zawodowymi lub codziennymi. Kiedyś nad tym panowałam, jednak teraz wymyka mi się to spod kontroli. Myslalam ze jest to zwiazane z etapem studiów, jednak praktycznie kończę edukację a objawy się nasilają. przerażają mnie rozmowy o pracę, załatwianie prostych spraw w urzędach, wszystko przez paraliżujący strach i drżenie rąk, nad którym nie mogę zapanować. Szczególnie trudne jest podspisywanie dokumentów lub jedzenie w gronie innych osób.

Szanowna Pani,
objawy, które Pani opisuje wskazują na lęk społeczny, problem pojawia się w sytuacjach społecznych; ..."przerażają mnie rozmowy o pracę, załatwianie prostych spraw w urzędach, wszystko przez paraliżujący strach i drżenie rąk, nad którym nie mogę zapanować. Szczególnie trudne jest podpisywanie dokumentów lub jedzenie w gronie innych osób", wskazana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna lub konsultacja i diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią,
Pani objawy wskazują na zaburzenia lękowe, fobię społeczną,
jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła leczenie, psychoterapię.
Proszę nie zwlekać, bowiem objawy będą się
nasilać i mogą prowadzić do pogarszania się
Pani samopoczucia psychicznego.
Zaburzenia lękowe, w tym fobia społeczna
nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą
poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają
niezależność, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Człowiek, dotknięty fobią społeczną w relacjach z innymi
ludźmi stale doświadcza obezwładniającego lęku
i nieustannie przeżywa katusze.
Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji
towarzyskiej czy nawet zwykłej rozmowy napełnia
ogromnym lękiem.
Fobii społecznej często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne oraz nieumiejętność odpoczywania.
Fobia ta może doprowadzić do izolacji społecznej.
Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii,
zanim zaburzenia lękowe /fobia całkowicie zrujnują Pani życie.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami.
Psychoterapia pozwoli Pani spojrzeć na siebie
i innych ludzi z odpowiedniej perspektywy, dzięki czemu odzyska Pani
spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl