Jak pozbyć się tłuszczu nie tracąc wagi?

Jak pozbyć się tłuszczu nie tracąc wagi? Mam 25 lat ważę 49kg/165cm 5 lat odchudzałam się niezdrowymi sposobami, a waga wahała się 37- 55 kg. Teraz już tego nie robię, chcę zachować wagę, jaką posiadam. Jednak, w wyniku niezdrowych diet na moich udach zgromadziło się dużo tłuszczu, brzmieć to może dziwnie przy tej wadze, ale jest dysproporcja między górą a dołem ciała, mam drobny szkielet. Jak jeść, by organizm nie magazynował tłuszczu, ale nie chudł. Ile ćwiczyć? Czego unikać? Proszę o radę.
25 LAT ponad rok temu

Witaj,
Przede wszystkim odżywiaj się zdrowo, spożywaj regularnie posiłki - 5 razy w ciągu dnia. Co ciekawe w Twojej diecie nie może zabraknąć tłuszczu - stosuj masło do smarowania pieczywa (ok. 1 łyżeczka/ dzień) oraz pij około 2 łyżki oleju (lniany, oliwa z oliwek, olej słonecznikowy) w ciągu dnia. Organizm wiedząc że dostarczasz zdrowy tłuszcz, chętniej pozbędzie się zapasów z ud. Jeżeli chodzi o ćwiczenia to najbardziej wskazane są areobowe - bieganie, pływanie, orbitrek ( na siłowni). Wykonuj także ćwiczenia angażujące mięśnie ud i pośladków http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-uda-i-posladki. Pozdrawiam, Aneta Kościołek