Jak pozbyć się torbieli w zatokach szczękowych?

Witam jakie są metody żeby pozbyć się torbieli w zatokach szczękowych ? czy jest to zabieg konieczny? czy może to być zmiana nowotworowa? jak to sprawdzić przed zabiegiem którego się boję ?

Przyślij linka z tym zdjęciem zatok. Radiolodzy często zwiewne, przejściowe zmiany polipowato obrzękowe w zatokach opisują jako torbiele. Koledzy radiolodzy! Torbiel jak sama nazwa wskazuje to twór przewlekły, otorbiony,ze zwapniałą torebką. Torbiel to wyrok operacji. Zajmijcie się tym problem na swoich kominkach szkoleniowych. Polipowate zmiany bez torebki a torbiel to jak niebo i ziemia. Decyzją do operacji zatok w obecnym czasie jest TK a nie zdjęcie.