Jak pozbyć się trądziku na plecach?

dzień dobry. Od 4 mc mam na plecach trądzik którego nigdy nie miałem a plecy zawsze ładne gładkie. Jeśli chodzi o pranie rzeczy osobistych ( płyn używam inny od kilku mc , proszek ten sam) Co robić ??? Pozdrawiam serdecznie..

Dzień dobry, proszę udać się na wizytę do kosmetologa lub dermatologa. Lekarz zapewne zaleci miejscowe maści, kosmetolog po wywiadzie dobierze zabiegi oczyszczające i pielęgnację domową.

Pozdrawiam serdecznie

Może być wiele przyczyn wystąpienie wyprysków na plecach. Jednym z nich jest zastosowanie innego płynu do prania. Mogła wystąpić reakcja alergiczna na któryś ze składników płynu lub innego preparatu, np. płynu do kąpieli, czy szamponu. Skóra może tak również reagować na niektóre z materiałów ubrań. Można wtedy stosować peeling enzymatyczny (najlepiej z naturalnych składników, które nie podrażniają skórę) i okolice występowania wyprysków dobrze wymasować szorstką gąbką lub specjalną szczotką do masażu. Oczyszczamy wtedy dany obszar i usuwamy nadmiar złuszczonej skóry, która często jest przyczyną trądziku w takich okolicach ciała. Warto również skonsultować się z dermatologiem.