Jak pozbyć się traumy po poprzednim związku?

Witam Jestem 4 lata po rozwodzie z alkoholikiem. Od niecałego roku jestem w nowym związku. Mój partner jest spokojnym rozsądnym facetem. A ja jak usłyszę ze są u niego koledzy to dostaje szału i potrafię mu zrobić awanturę o nic. Nie za każdym razem ale jednak. Kiedy się uspokoję i przemyśle wszystko to jest mi strasznie głupio. Co mam zrobić żeby zapomnieć i żyć normalnie ?

Dzień dobry,
Polecam Pani konsultację z psychologiem psychoterapeutą, gdyż pomocna mogłaby się okazać terapia lub krótkoterminowe wsparcie. Ciekawi mnie to jak długo była Pani w związku z poprzednim partnerem. Niestety nie mogę w tym miejscu dać Pani jakiejś rady, gdyż problem wymaga dłuższego omówienia i przepracowania. Sądzę, że nie tyle chodzi tu o zapomnienie jak Pani wspomniała a bardziej o zaakceptowanie przeszłości i zintegrowanie jej z całością życiowego doświadczenia. Z pewnością dzięki spotkaniom z terapeutą spojrzałaby Pani na problem z szerszej perspektywy i nauczyła się oddzielać złe doświadczenia od obecnych pozytywnych. Mam nadzieję, że poradzi sobie Pani z tą trudnością i zamknie tamten rozdział swojego życia.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/