Jak pozbyć się uczucia egoizmu u osoby nie planującej więcej dzieci?

Mam dwójkę dzieci i nie chcę wiecej. Jednak odczuwam pewne poczucie winy, jakbym kogoś zawiodła, bo myślę egoistycznie o swoich potrzebach, możliwości rozpoczecia kariery.

Szanowna Pani,
ma Pani dwoje dzieci, prokreacja jest decyzją współmałżonków, ma Pani prawo realizować się zawodowo, spełniać swoje marzenia.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

To Pani podejmuje decyzje, i jest za to odpowiedzialna, ile będzie Pani miała Dzieci.
Jeśli z jakiegoś powodu czuje pani dyskomfort psychiczny z tego powodu, zachęcałabym Panią do osobistej konsultacji specjalistycznej, celem podjęcia psychoterapii.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605