Jak pozbyć się uczucia pesymizmu i smutku?

Witam jak pozbyć się uczucia pesymizmu i smutku? Proszę o odpowiedź

Dzień dobry,
Niestety Pani pytanie jest zbyt ogólne i posiadam za mało informacji by obszerniej wypowiedzieć się na ten temat. Polecam wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty, gdyż pomocna mogłaby się okazać terapia. Terapeuta mógłby się także przyjrzeć temu, czy nie są to początki depresji. Ciekawi mnie to, czy ten smutek jest z czymś związany czy też pojawia się samoistnie. Dobrym sposobem walki ze smutkiem i pesymizmem jest praca nad własnym myśleniem, aby było bardziej pozytywne. Doradzam również uprawianie sportu, który sprzyja produkcji hormonu szczęścia jakim jest serotonina. Z pewnością warto wychodzić z domu i mieć jakieś hobby oraz sprawiać sobie drobne przyjemności. Dobrym pomysłem jest także rozmowa z drugim człowiekiem o swoich problemach i smutku. Polecam także zażywanie witaminy D, której organizm może produkować za mało w okresie zimowym. Niestety nic więcej nie doradzę, gdyż za mało wiem o problemie. Mam nadzieję, że uda się Pani przezwyciężyć obniżony nastrój.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/