Jak pozbyć się wągrów i krostek na twarzy?

Na twarzy pojawiło mi się strasznie dużo wągrów , podskórnych krost i do tego mam jeszcze dużo "małych krostek". Jak sobie z tym poradzić by mięć gładką i piękną cerę na twarzy .
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Gładka i piękna cera to chyba cel, do którego dąży każda nastolatka i większość kobiet dojrzałych. Niestety nie jest to łatwe , tym bardziej w okresie dorastania. Wahania hormonalne, złe nawyki żywieniowe ( czekolada), duża ilość kosmetyków źle wpływają na cerę i możliwości jej samooczyszczasnia. Bezwzględnie nie należy wyciskać zmian gdyż często powoduje to powstawanie blizn lub trudne gojenie( w wyniku nadkażenia bakteryjnego). Warto stosować preparaty do oczyszczania cery a także trzeba pamiętać aby dokładnie zmywać makijaż. W przypadku gdy dojdzie do zakażenia bakteryjnego, tworzy się ranka z treścią ropną warto zastosować maść z antybiotykiem np. Davercin, Tribiotic ( dostępny bez recepty).