Jak pozbyć się wałków na brzuchu?

Witam. Mam 17 lat, 164cm wzrostu i ważę 62 kg. Jedynym moim kompleksem są fałdki na brzuchu. Czuję się niekomfortowo, gdy zakładam obcisłą bluzkę. Jem wszystko, szczególnie zupy i ciepłe posiłki. Lubię słodycze, czasami nie jem ich 2 tyg. a czasami nie mogę się bez nich powstrzymać. U mnie z rodzinie są grube osoby. Boję, żeby to nie było genetyczne. Wiem, że mam prawidłowe BMI, jednak jedyne czego chcę to pozbyć się tłuszczu z okolic brzuchu i pośladków. Również prosiłabym o radę, jak powinnam się odżywiać. Chodzę do 1 klasy liceum, więc muszę spożywać posiłki, które dałyby mi siłę do nauki. Jakich rzeczy mam unikać, a które jeść bez wyrzutów sumienia. Dziękuję z góry.
17 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Bardzo dobrze, że chcesz się zdrowo odżywiać, a nie dążyć do nieracjonalnych celów.
Zdrowa dieta to 4-5 posiłków dziennie (średnio co ok. 3-4 godziny), w przypadku diety redukcyjnej około 1500kcal. Powinnaś unikać słodyczy oraz tłustych, smażonych potraw, fast-foodów, alkoholu i słodzonych napojów gazowanych. Ograniczyć produkty mączne (makaron, pierogi, naleśniki), pieczywo, ziemniaki. Jedz dużo ryb i chudego mięsa, warzywa, owoce.

Pij dużo wody mineralnej.
Do diety dołącz aktywność fizyczną, zarówno ćwiczenia ogólnorozwojowe (bieganie, rower, basen, skakanka, stepper), jak i trening działający bezpośrednio na mięśnie brzucha (zacznij od brzuszków, zwiększaj ilość, urozmaić innymi ćwiczeniami -np. 8 minute abs, Tamilee Webb abs, a zakończ na A6W).

Pozdrawiam!