Jak pozbyć się wody z organizmu?

Witam,prosze mi napisac co zrobic aby pozbyc sie wody z organizmu? jakie tabletki itp. Z gory dziekuje.

Dzień dobry,

Przede wszystkim należy znaleźć przyczyną gromadzenia wody w organizmie np. nieprawidłowa praca nerek, niewydolność serca, zbyt mała ilość wypijanych płynów.
W tym celu należy zrobić badania krwi - kreatynina, badanie ogólne moczu itp.
Proszę pamiętać aby w ciągu dnia wypijać około 2,5 litrów płynów - woda, kawa, herbata, soki, zupy itp.
Ważny juest również rodzaj wypijanej wody - najlepiej średnio wysokozmineralizowana, gdy nerki pracują prawidłowo. Woda niskosodowa (<20 mg/ l sodu) jest zalecana tylko w niewydolności nerek i nadciśnieniu tętniczym.
Korzystne w odprowadzeniu wody z organizmu - moczopędne działają: pokrzywa, skrzyp. fiołek trójbarwny oraz zielona herbata. Wypijaj ich około 500 ml w ciągu dnia.

Ponadto wypijaj co najmniej 2 litry płynów, wówczas organizm nie będzie gromadził wody.

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie, można wiedzieć jaki ma Pani procentowy udział wody w organizmie? Z praktyki widzę, iż większość ludzi ma jej za mało, stąd dziwi mnie to pytanie. Bez takiego pomiaru nie powinno udzielać się porady, żeby nie zaszkodzić pacjentowi.