Jak pozbyć się wystającego brzuszka?

Mam 18 lat, ważę 49 kg przy wzroście 170 cm. Od 3-4 lat moja waga waha się w granicach 44-50 kg, ale mam wystający brzuszek. Strasznie mnie to krępuje, unikam obcisłych ubrań i wychodzenia na basen. Ćwiczyć za bardzo nie mogę, ponieważ choruję na trzustkę (przeszłam 2 zapalenia trzustki). Mam zwolnienie lekarskie z w-fu. Staram się go wyeliminować dietą, unikam słodyczy i tłustych rzeczy, za to jem dużo warzyw, owoców i jogurtów (niskokalorycznych). Zastąpiłam wołowinę/wieprzowinę drobiem, a pszenny chleb - razowym. Niestety to nie pomaga. Co mam robić?
18 LAT ponad rok temu

Witam,

Na pewno nie powinna się Pani odchudzać.
  Dobrze byłoby skonsultować się z lekarzem odnośnie ewentualnych przeciwwskazań lub ich braku co do podejmowania "lekkich", nieforsownych ćwiczeń, które pomogłyby wymodelować wspomniane przez Panią partie ciała.
Może Pani stosować także masaże oraz preparaty ujędrniające oraz brać ciepło-zimne prysznice (poprawiają napięcie skóry).
  Przede wszystkim myślę jednak, iż nie powinna się Pani nadmiernie martwić sylwetką, tylko nauczyć akceptować swoje ciało.

Pozdrawiam