Jak pozbyć się wzdętego brzucha i cellulitu?

Witam serdecznie, jestem 40-letnią kobietą, mam 167 cm wzrostu i ważę 58 kg. Do 37 roku życia moja waga wynosiła 54-55 kg, w dalszym ciągu jestem szczupła, przy nachyleniu się wręcz widać mi żebra, ale niestety na moich udach, pośladkach i brzuchu jest bardzo zaawansowany cellulit, widoczny nawet z daleka (nie jest bolesny), mam też problemy ze wzdętym brzuchem (jakbym połknęła balon). Nie piję alkoholu i nie palę papierosów, codziennie wypijam 1,5 l niegazowanej wody mineralnej, na śniadanie spożywam miseczkę musli (płatki owsiane, siemię lniane, słonecznik, orzechy, migdały, rodzynki, suszone owoce) z 2% mlekiem, na drugie śniadanie, około 11 godz., 4 kromki pieczywa chrupkiego pełnoziarnistego z odrobiną 36% "masła"i cienko krojonym 28% żółtym serem, około 17 obiad, np. pieczone udko z kurczaka, 3-4 ziemniaki i duża porcja surówki z sokiem z cytryny i odrobina oleju lub z 3% kwaśnym mlekiem. Wypijam dziennie 2-3 czarne kawy ze słodzikiem, nie piję żadnych soków ani słodkich napoi, słodycze spożywam 2-3 razy w miesiącu i to w niewielkich ilościach, np. batonik snickers. Pracuję fizycznie po 8-9 godzin dziennie, oprócz tego 3 razy w tygodniu trenuję po 1 godzinie, utrzymując wysokie tempo (orbitrek, steper, jazda na rowerze). Wszystkie wyniki badań, takie jak morfologia, cukier, cholesterol, ciśnienie krwi, mam rewelacyjne (słowa mojej lekarki). Zapomniałam napisać o kolacji, bo jej nie jadam, tylko np. jablko lub ananas, lub pestki słonecznika, ale nie później niż o godz. 20 (spac idę o 23). Proszę o pomoc, jak mam sie pozbyc tego okropnego cellulitu i wzdętego brzucha? Pozdrawiam :-)
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Jeśli chodzi o wzdęty brzuch, proponowałabym Pani dietę lekkostrawną. Powinna Pani zamienić płatki owsiane na otręby pszenne i zrezygnować z suszonych owoców. Mleko proponowałabym 0,5%, siemię lniane zaś może zostać. Dobrze byłoby, gdyby Pani chociaż raz dziennie wypijała kefir z dodatkiem otrębów - pobudza on perystaltykę jelit. Pieczywo chrupkie pełnoziarniste proszę zamienić na pszenne - najlepiej na bułkę wrocławską krojoną i zamiast czterech kanapek zjeść dwie. Na obiad powinna jeść Pani wyłącznie rzeczy gotowane, tu podkreślam, że warzywa także. Surowe dłużej zalegają w żołądku, mogąc powodować wzdęcia.

Owoce niech Pani wybiera jak najbardziej dojrzałe. Kawy nie powinna Pani pić - jest ona niewskazana zarówno w diecie lekkostrawnej, jak i w przypadku problemów z cellulitem. Mięso i wędliny powinna Pani wybierać chude - najlepiej drobiowe. Podobnie jest z nabiałem - sery żółte zawierają, jak sama Pani zauważyła, bardzo dużo tłuszczu. Najlepiej jest wybierać takie produkty, które mają poniżej 1,5% tłuszczu. Zakazane jest oczywiście smażenie i wszystkie dania typu krokiety, placki ziemniaczane, zapiekanki.

Jeśli natomiast chodzi o Pani dość zaawansowany cellulit, to radziłabym się udać do dermatologa. W takim stopniu, jaki Pani opisuje, dieta prawdopodobnie nie pomoże go zmniejszych. Proszę także pamiętać o najważniejszej zasadzie - posiłków powinno być 5 w ciagu dnia - o stałych porach i w odstępach około 3 godzin. Pozdrawiam