Jak pozbyć się zapalenia zęba?

Witam dostalem zapalenia zeba od 8 dolnej dentysta przypisal mi antybiotyk biore go juz 4 dni a nadal nie moge otworzyc buzi opuchlizna bol zniknal a nie moge otworzyc buzi na wiecej niz 1 cm pytanie co zrobic ??jutro jestem umuiwony na wyrwanie tej 8 ale jak mi ja wyrwa jka nie moge otworzyc buzi bo boli jak otwieram na wiecej niz 1 cm

Proszę stosować się do zaleceń stomatologa. Ósemki często przynoszą takie skutki, stąd zapewne decyzja o usunięciu zęba u Pana. Proszę zaufać w tej kwestii specjaliście. Stan zapalny po takiej infekcji może się utrzymywać jeszcze kilka dni, stąd dolegliwości bólowe. Można doraźnie stosować NLPZ, jak ibuprofen, ale uwaga nie aspirynę i polopirynę, jeżeli ma być przeprowadzany zabieg (osłabiają krzepliwość). Do płukania jamy ustnej sprawdzi się również chlorheksydyna, która ma właściwości antybakteryjne oraz łagodzące stany zapalne jamy ustnej.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl