Jak pozbyć się zasinienia u osoby po naderwanie mięśnia półbłoniastego?

Miesiąc temu naderwanie mięśnia półbłoniastego w okolicy jego przejścia w ścięgno ponad kolanem z krwiakiem 6x2x2 cm. Krwiak się wchłonął,bólu prawie nie ms. Obecnie rehabilitacja ale pod wpływem nawet niewielkiego obciążenia następuje sinoczerwone zabarwienie skóry na linii uszkodzonego mięśnia nieco nad kolanem. Po krótkim nawet odpoczynku zsinienie znika. Nie ma bólu tylko duże usztywnienie i twardość mięśnia. Usg nic w okolicach kolana nie wykazuje. Co to moe być?

Witam

z opisu sugerowałabym terapeucie opracowanie przedziałów mięśniowych mięśnia póbłoniastego i półścięgnistego oraz całej łydki czyli płaszkowatego i brzuchatego łydki. Czasami "sklejenie ich" i nieprawidłowa praca między nimi może powodować usztywnienie i twardość.
Po terapii manualnej proponowałabym zrobić masaż limfatyczny kończyny. Zasinienie może wynikać z kilku przyczyn. Jaki jest stan Pana układu krwionośnego ? Czy ma Pan nadciśnienie ? Zmiany miażdżycowe czy też skłodnność do żylaków ?
Można też zastosować kinesiotaping. Odpowiednia aplikacja ułatwiłaby powrót krwi.
Być może ma Pan też osłabione ściany naczyń krwionośnych- w tym celu zaleciłabym picie zwiększonej ilości witaminy C by je wzmocnić.
Gdyby występowała u Pana nadwaga proszę pamiętać, że to także może mieć wpływ na szybkość powrotu do pełnego stanu zdrowia.
Może Pan też zapytać w aptece o środek na "krwiaki" czyli maści zawierające substancje, które wzmacniają naczynia krwionośne.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia
Magdalena Szelągowska