Jak pozbyć się zawrotów i głosów w głowie?

Witam serdecznie , Od 2014-15 pierwszy raz poszedłem do lekarza psychiatry , byłem kilka razy ale przerwałam leczenie z powodu zbyt dużych terminów na NFZ ok. 3-4 miesiące , na leczenie prywatne nie było mnie stać . Nawroty pojawiły się znowu w 2017 w między czasie miałem takie zaburzenia osobowości , mówiono do mnie kilka razy ,a ja zapomniałem co miałem zrobić , miałem leki i strach te pobjawy były do 2017 . Później było gorzej bo doszło do tego głosy w głowie, które kazały mi sobie coś zrobić , mam rany na rękach od podcinania żył i ślad po zgaszonym papierosów , które sobie sam zrobiłem ( bo mi kazały te głosy w głowie). Poszedłem do lekarza psychiatry już prywatnie co 1-2 miesiące , w kartotece stwierdził oznaczenie F22 zapisał lekki , brałem regularnie aż do 5 Lutego , jak znowu coś zaczęło mi się dziać i było gorzej bo miałem wszystkie te objawy co wyzej i doszło do tego myśli samobójcze i dziwne postacie , które stały obok mnie. 5 lutego 2018 wylądowałem w Szpitalu psychiatrycznym , zrobili mi badania tzn. Pobrali krew i przeprowadzili wywiad i z opini lekarzy nie mam ZADNEJ CHOROBY PSUCHICZNEJ , tylko moje objawy są problemami obecnymi i tak reaguje tak stwierdził lekarz Orydantor , który w takim stanie mnie chcial wypuścić do domu i do pracy. Po dłuższej rozmowie powiedziałem , że nie czuję się na siłach to powiedział , że to nie jest natura Psychiczna , tylko Psychologiczna. Nie mam objawów Psychozy i czegoś tam jeszcze proszę bardzo o pomoc . Bo mam dalej takie objawy jak wyszedłem ze szpitala , jak na początku , a lekarze prowadzący i Ordynator nie chciał mi wierzyć . Z wyrazami Szacunku Mateusz

Witam, radziłbym Panu pójść do dobrego psychoterapeuty w Opolu i opowiedzieć tę historię.
Ewentualnie może Pan pójść do innego psychiatry. Lekarze to też ludzie i mogą się mylić
Na podstawie tego co Pan napisał nie można się bez dodatkowych pytań rozeznać.
Przynajmniej ja nie mogę. Szczególnie, że zdiagnozowane F22 to zaburzenie urojeniowe ( dawniej paranoja) więc nie jest tak, że nic Panu nie jest bo to przecież choroba.
Pozdrawiam

Warto spróbować podjąć leczenie albo w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach kontraktu z NFZ, leczenie ambulatoryjne, możliwe zarówno psychiatryczne jak i psychologiczne), albo na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym (także w ramach ubezpieczenia NFZ, leczenie stacjonarne, tylko w ciągu dnia od 8-15, trwa 12 tygodni). To drugie rozwiązanie da Panu szanse stałego kontaktu zarówno z lekarzami jak i psychologami, podjecie pełnej diagnostyki i psychoterapii. Opisane przez Pana objawy mogą brzmieć niepokojąco, dlatego warto nie ustawać w poszukiwaniu najlepszej dla Pana formy pomocy.