Jak pozbyć się zbędnych kilogramów, aby nie powróciły?

Witam. Jestem kobietą mam 21 lat i ważę 95 kg przy wzroście 168. Jestem już po dwóch dietach odchudzających takich jak dukan i dieta natur house przy których schudłam ok 15 kg.Niestety kg powróciły z nadwyżką Jak raz na zawsze pozbyć się nadwagi tak aby kg nie powróciły? Proszę o pomoc

Witam. Powinna Pani na stałe wprowadzić zasady racjonalnego odżywiania: 1) Jeść 4-5 niewielkich objętosciowo posiłków i nie dopuszczać do wygłodzenia. 2) Wyeliminować tzw. puste kalorie, czyli nie jeść słodyczy i produktów bogatych w cukier- gotowych jogurtów owocowych, gotowych mieszanek muesli (zawierają nawet 6-8 łyżeczek cukru w 100g), słodzonych soków i napojów. 3) Ograniczyć tłuste mięsa i wędliny oraz tłusty nabiał. 4) Należy spożywać jak najwięcej produktów naturalnych, zwłaszcza warzyw, bo są niskokaloryczne, zawierają błonnik i zapewniają uczucie sytości. 5) Nabiał wybierać odtłuszczony-mleko 1,5%, jogurt, kefir naturalny, chude twarogi. 6) Mięso zjadać tylko chude-drób bez skóry, wprowadzić ryby: dorsz, mintaj morszczuk, pstrąg. 7) Jeść potrawy z nasion strączkowych: fasole, soczewice, cieciorkę. 8) Pieczywo wybierać żytnie razowe, jeść kasze: jaglaną, gryczaną oraz naturalny ryż oraz płatki owsiane, orkiszowe, żytnie. 9) Pamiętać o piciu wody między posiłkami i do posiłków. Pozdrawiam i życzę sukcesów w odchudzaniu.