Jak pozbyć się znienawidzonego cellulitu?

Witam! Mam 23 lata, 180 cm wzrostu, ważę 65 kg bez zmian od kilku lat. Jestem zadowolona ze swojej sylwetki tylko mam problem z cellulitem! Najbardziej na udach i pupie, jest to gruba warstwa tłuszczu widoczna gołym okiem bez uciskania palcami. Kupiłam sobie bieżnię, codziennie robię masaż specjalistycznymi rękawiczkami pod prysznicem, wklepuje balsam ujędrniający, piję dużo wody i nie widzę poprawy. Jak pozbyć się uciążliwego cellulitu z ud i wyszczuplić nogi? Proszę o pomoc!

Witam!

Postępowanie, które Pani stosuje jest jak najbardziej właściwe. Należy jednak pamiętać, że cellulitis jest wynikiem przemian, które postępowały w organizmie w dłuższym okresie czasu - nawet w ciągu wielu lat i niestety nie ma metody, która szybko spowoduje jego ustąpienie. Ważna jest systematyczna i cierpliwa praca. Istotna jest aktywność fizyczna - może to być bieżnia, może być jazda na rowerze (na jak najmniejszym obciążeniu) czy inny sport. Należy pamiętać o rozciąganiu po treningu (zapobiega kontuzjom i rozbudowie mięśni). Aktywność powinna być systematyczna - po około 30-45 minut dziennie. Wskazane jest także codzienne stosowanie masażu - nawet 2-4 razy dziennie oraz stosowanie balsamów ujędrniających. Ważny jest też sposób odżywiania - tak jak Pani wspomniała należy pić dużo wody. Także dieta bogatobiałkowa sprzyja redukcji cellulitu. Należy unikać tłustych potraw. Wspomagające działanie przy rozpadzie tkanki tłuszczowej wykazują następujące substancje: wyciągi z guarany, wyciąg z herbaty zielonej, kawy czy morszczynu.

Pozdrawiam